Urodzinowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego

W związku ze 139-tą rocznicą urodzin Patrona naszej szkoły 11 stycznia 2023 r. odbył się w czytelni „Urodzinowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego”. Ogłoszony przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli języka polskiego konkurs był doskonałą okazją,  aby przypomnieć sobie biografię i twórczość Patrona naszej szkoły a także jego postawę życiową pełną radości, pogody ducha, optymizmu.

Miłośnicy twórczości Mistrza Kornela z klas IV-VIII przygotowywali się do konkursu od listopada ubiegłego roku. Składał się z on dwóch etapów. Pierwszy to  pisemne eliminacje, które odbyły się 8 grudnia ubiegłego roku. Uczestników serdecznie powitała obecna na konkursie Pani Dyrektor Agnieszka Kundera – Burek.  Drugi etap miał charakter ustny i odbył się 11 stycznia. Podczas zmagań czas szybko mijał, gdyż kolejne rundy pytań z biografii i twórczości Kornela Makuszyńskiego przeplatane były wideoklipami dotyczącymi pisarza i jego twórczości.

Jury wyłoniło laureatów. I miejsce (tytuł „Makuszynek Roku 2023”)  uzyskał Filip Juszkiewicz z klasy VIIIg. Równorzędne I miejsce (tytuł „ Makuszynki Roku 2023” ) zdobyła również Lena Bednarska  z klasy VIa.  Natomiast II miejsca  uzyskały:  Patrycja Ślizanowska  z klasy VIc i Zuzanna Szemraj z klasy VIIIh. III miejsce przyznano Aleksandrze Bolek z klasy VIc. Pod koniec imprezy laureaci otrzymali dyplomy oraz  nagrody książkowe z rąk Pana Dyrektora Sylwestra Ozgi. Ponadto uczestnicy  i laureaci  zostali nagrodzeni pochwałami i „szóstkami” z języka polskiego.